Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
22 лютого 2018 року відбулася виробнича нарада в режимі відеоконференцзв’язку між ТУ ДСА України в Волинській області та місцевими судами. У конференції взяла участь керівник апарату Семенченко Ірина Миколаївна.
1.1.Рішення Ради суддів України №11 від 20.02.2018 року "Про звернення Ради суддів України до Міністерства внутрішніх справ України та ДСА України"
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
20 лютого 2018 року м. Київ
Заслухавши та обговоривши інформацію голови Комітету Ради суддів України з питань забезпечення гарантій незалежності суддів, правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їх сімей щодо неприпустимості впливу на суд та забезпечення охорони судів, відповідно до частини восьмої статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого рішенням Х позачергового з'їзду суддів України 16 вересня 2010 року (з подальшими змінами), Рада суддів України в и р і ш и л а:
схвалити звернення Ради суддів України до Міністерства внутрішніх справ України та Державної судової адміністрації України, що додається.
Голова Ради суддів України В. Сімоненко
Додаток
до рішення Ради суддів України
Звернення Ради суддів України
Рада суддів України вважає неприпустимим тиск на судову гілку влади, в тому числі через висловлювання посадових осіб у соціальних мережах.
Такі висловлювання є недопустимими, оскільки є прямим свідченням зневаги до визначеного статтею 6 Конституції України поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову, формує у суспільства зневіру у правосуддя, яке в Україні здійснюють виключно суди.
Разом з тим, Рада суддів України поділяє стурбованість Міністра внутрішніх справ України та всіх небайдужих до долі поліцейських, які ризикують своїм життям заради безпеки наших громадян та тим, що до цього часу так і не створена Служба судової охорони.
В умовах сьогодення, виконуючи свої професійні обов’язки, як працівники Національної поліції України, Національної гвардії України так і судді, перебувають під шаленим зовнішнім тиском, який в деяких випадках, супроводжується не лише образами, фізичним впливом, а й вибухами гранат та пострілами.
При цьому, твердження в офіційній позиції Міністерства внутрішніх справ України, що саме судовим рішенням схвалено збройний напад на поліцейського під час подій, які сталися 15.02.2018 під Солом’янським районним судом міста Києва, фактично є маніпуляцією суспільною думкою.
Взаємодія судових установ, Національної поліції України та Національної гвардії України має визначальне значення для безпеки відвідувачів судів, учасників судових процедур, суддів, працівників апаратів судів, працівників Національної поліції України та Національної гвардії України.
Рада суддів України наголошує, що зволікання з утворенням Служби судової охорон є однією з причин незаконних дій осіб у судових установах і навколо них та сприяє виникненню конфліктних ситуацій, від яких страждають громадяни – відвідувачі суду, працівники судів та правоохоронці.
Рада суддів України звертається:
-до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою забезпечення дотримання громадського порядку у судових установах;
-до Державної судової адміністрації України щодо виконання рішення Ради суддів України від 07 грудня 2017 року № 78 про негайне створення Служби судової охорони.