Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
Загальними зборами суддів
та працівників апарату
Горохівського районного суду Волинської області
Від 01.09.2022 року
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку
Горохівського районного суду Волинської області
Правила внутрішнього трудового розпорядку Горохівського районного суду Волинської області розроблено відповідно до Конституції України, законів України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про державну службу”, Кодексу законів про працю України, Кодексу суддівської етики, Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Правил поведінки працівника суду.
1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Горохівського районного суду Волинської області (далі – Правила) визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового та службового розпорядку суддів та працівників апарату суду Горохівського районного суду Волинської області (далі – суд), їх режим роботи та запроваджуються з метою удосконалення організації праці, забезпечення трудової і виконавської дисципліни, раціонального використання робочого часу, високої ефективності і підвищення якості праці шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи працівників, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов’язків.
1.2. Діяльність працівників апарату суду ґрунтується на таких основних принципах: служіння народу України; демократизму і законності; гуманізму; верховенства права; забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина; політичної неупередженості, ефективності, компетентності, ініціативності, чесності, прозорості, патріотизму, відданості справі; персональної відповідальності.
1.3. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення, і є обов’язковими для всіх працівників суду.
1.4. Правила внутрішнього трудового розпорядку Горохівського районного суду Волинської області (далі - Правила) розроблені відповідно до статті 43 Конституції України та з урахуванням вимог Законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про відпустки", Кодексу законів про працю України, Положення про помічника судді, та інших нормативно-правових актів.
1.5. Діяльність працівників суду ґрунтується на таких основних принципах:
1.6. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються головою суду та керівником апарату суду або особами, які виконують їхні обов’язки, в межах наданих їм актами законодавства повноважень, а у випадках, передбачених законодавством України, - спільно або за погодженням з трудовим колективом.
ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ ТА ВИКЛЮЧЕННЯ ЗІ ШТАТУ СУДУ СУДДІВ
2.1. Порядок зарахування суддів до штату суду та виключення їх зі штату здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про обрання, переведення на посаду судді чи звільнення з посади судді.
2.2. При зарахуванні до штату суду суддя повинен подати такі документи:
- заяву про зарахування;
- трудову книжку;
- копії документів про освіту, у тому числі про повну вищу освіту, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації;
- декларацію (електронну декларацію) про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік;
- копію паспорта;
- копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
- копію документів про надання пільг (у разі наявності);
- інші документи, передбачені чинним законодавством.
2.3. Підставами для звільнення судді є:
2.4. Повноваження судді припиняються у разі:
2.5. Голова суду повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через вебпортал судової влади про вакантні посади суддів у суді у триденний строк з дня їх утворення.
Про наявність підстави для припинення повноважень судді голова суду видає наказ та повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. До повідомлення додаються документи, які свідчать про наявність підстави для припинення повноважень судді.
ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ СУДУ
Помічник голови суду призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням голови суду. Помічник голови суду призначається на посаду на строк перебування судді на адміністративній посаді голови суду.
Призначення на посаду помічника голови суду здійснюється на підставі письмового подання голови суду без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.
Помічник судді призначається на посаду на строк повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений. Помічник судді призначається на посаду за поданням судді, наказом керівника апарату суду.
Трудові відносини помічника судді припиняються в день припинення повноважень судді. Наказ про звільнення помічника судді виноситься керівником апарату суду.
Помічник судді може бути достроково звільнений з посади за поданням судді.
2.8.Прийняття на державну службу здійснюється відповідно до Закону України "Про державну службу" за конкурсним відбором у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 "Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби".
Особа, призначена на посаду державної служби вперше, виголошує Присягу державного службовця у присутності державних службовців, підписує текст цієї Присяги і зазначає дату її складення. Про складення Присяги державного службовця робиться запис у трудовій книжці державного службовця.
Стосовно осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців, проводиться перевірка, передбачена Законом України "Про очищення влади".
Просування державного службовця по службі в суді здійснюється з урахуванням професійної компетентності шляхом зайняття вищої посади за результатами конкурсу.
Під час укладення трудового договору громадяни зобов’язані подати до служби управління персоналом такі документи:
-заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади;
- резюме згідно затвердженої форми в якому обов’язково зазначається така інформація:
1) прізвище, ім’я, по батькові кандидата;
2) реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
3) відомості про стаж роботи, стаж державної служби (за наявності), досвід роботи на відповідних посадах у відповідній сфері, визначеній в умовах конкурсу, та на керівних посадах (за наявності відповідних вимог);
4) наявності відповідного ступеня вищої освіти;
5) у разі наявності трудову книжку або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб.
-заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.
-копію Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою (витяг з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою), що підтверджує рівень володіння державною мовою, визначений Національною комісією зі стандартів державної мови;
Прийняття на роботу без подання зазначених документів не допускається.
Працівник повинен надати керівництву суду документ про стан здоров’я, а також у нього відбирається зобов’язання про нерозголошення персональних даних.
На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку на пізніше 5 днів після прийняття на роботу.
Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.
2.9.Випробування встановлюється згідно із законодавством (для державних службовців строком до шести місяців).
При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим.
Якщо державний службовець в період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом скількох він був відсутній наказом керівника апарату суду.
Якщо після закінчення строку випробування державний службовець продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.
2.10.Під час прийняття працівника апарату суду на роботу або в разі переведення його у встановленому порядку на іншу роботу служба управління персоналом зобов’язана:
2.11.Переведення працівників апарату суду на іншу посаду здійснюється згідно із законодавством.
2.12.Працівникам апарату суду, що вступають на роботу вперше, трудова книжка оформлюється не пізніше тижневого строку після прийняття на роботу. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.
Відповідальність за організацію ведення трудових книжок покладається на службу управління персоналом. Починаючи з 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки. Це цифровий аналог паперової трудової книжки. За законом, у працівників і роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок.
2.13.Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.
За домовленістю між працівником апарату суду і керівником апарату суду трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.
Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється згідно з положеннями Закону України "Про державну службу".
Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається у випадках, передбачених чинним законодавством України з урахуванням вимог Кодексу Законів про працю України.
III. ОСНОВНІ ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ
ПРАЦІВНИКИ АПАРАТУ СУДУ
3.1. Працівники мають право:
1) користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;
2) брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень у межах своїх повноважень;
3) на повагу до особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівництва суду, співробітників та громадян;
4) на чітке визначення посадових обов’язків;
5) на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей;
6) на належні для роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;
7) на оплату праці залежно від займаної посади;
8) на відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до чинного законодавства;
9) на професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу;
10) на участь у професійних спілках з метою захисту своїх прав та інтересів;
11) на оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;
12) на захист від незаконного переслідування з боку державних органів та їх посадових осіб;
13) на отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень;
14) на проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.
Працівники мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.
3.2. Основні обов'язки працівників:
Конкретний перелік посадових обов’язків працівників апарату суду визначається посадовими інструкціями та затверджується керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов’язки.
Працівники апарату суду виконують також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
ОСНОВНІ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ СУДДІ
3.3 Права та обов’язки судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Кодексом професійної етики судді та іншими законами.
4.1. Голова суду та керівник апарату зобов’язані
1) під час укладення трудового договору роз'яснити працівникові суду його права і обов'язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;
2) належним чином організувати працю та забезпечити кожного працівника робочим місцем; створити для працівників здорові та безпечні умови праці;
3) забезпечувати працівників обчислювальною та іншою технікою, необхідними для роботи матеріалами і приладдям;
4) затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;
5) контролювати виконання працівниками вимог законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку, створювати умови для зацікавленості працівників у результатах особистої праці, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;
6) неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю, правил з охорони праці;
7) постійно вдосконалювати організацію роботи суду, забезпечувати підвищення кваліфікації та професійної майстерності працівників;створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників;
8) створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників;
9) забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.
5.1.Робочий час - це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник, відповідно до Правил, графіку роботи, повинен виконувати свої службові обов’язки.
5.2.У випадках, передбачених статтею 56 Кодексу законів про працю України, окремим працівникам на їх прохання може встановлюватися неповний робочий день чи тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.
5.3.Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства України.
5.4.Крім того, облік робочого часу щодо суддів відображається за допомогою комп’ютерної програми "Д-3".
Для забезпечення контролю своєчасного виходу, прибуття на роботу відомості обліку робочого часу ведуться службою управління персоналом.
Відпустки суддів
6.1. Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
6.1.2. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
Відпустки працівників апарату суду
6.2. Відповідно до Закону України "Про державну службу" державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі, передбаченому законодавством.
6.2. Керівнику апарату суду та його заступнику надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.
6.3. Державним службовцям, які мають стаж державної служби понад п’ять років, надається додаткова відпустка тривалістю один календарний день. Починаючи з шостого року стажу державної служби ця відпустка збільшується на один календарний день за кожний наступний рік. Тривалість додаткової відпустки не може перевищувати 15 календарних днів. Додаткова відпустка, яка надається державним службовцям, належить до щорічних відпусток і регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток».
6.4. Відповідно до ст. 179 КЗпП України на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.
Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
За бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.
Особи, зазначені в цій статті, повинні повідомити роботодавця про дострокове припинення такої відпустки не пізніш як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки.
6.5. Працівникам , які виконують функції з обслуговування та робітникам надається щорічна відпустка терміном 24 календарних дні.
Працівникам, які виконують функції з обслуговування, під час надання щорічної відпустки надається матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника
6.6. Працівникам патронатної служби надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні та щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, терміном 4 календарні дні, які оплачується відповідно до чинного законодавства.
Працівникам патронатної служби надається матеріальна допомога для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника патронатної служби.
- Порядок надання відпусток
6.7. У перший рік роботи в державному органі працівнику відпустка надається після закінчення шести місяців безперервної роботи в цьому органі, якщо інше не передбачено законодавством.
6.8. Додаткова відпустка надається державним службовцям одночасно із щорічною основною оплачуваною відпусткою або окремо від неї за згодою між державним службовцем і керівником апарату суду відповідно до затвердженого графіка відпусток.
6.9. Відпустку, крім соціальної, на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості, за умови що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Невикористана відпустка чи її частина надається працівнику апарату суду у будь-який час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
6.10. Відпустка переноситься на інший період або продовжується у разі:
У разі перенесення відпустки строк її надання погоджується працівником апарату суду з керівником апарату суду. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час використання, не використаної частини відпустки надається після закінчення дії таких причин або переноситься за згодою між працівником апарату і керівником апарату суду на інший період.
Забороняється не надання додаткових відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
6.11. За бажанням працівника апарату суду у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому може бути надано невикористану відпустку в році звільнення з подальшим звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.
При звільненні працівника апарату суду йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.
6.12. За бажанням працівника апарату суду відпустка або її частина може бути замінена грошовою компенсацією при умові використання ним не менше 24 календарних дні відпустки за період роботи.
6.13.Відпустка не надається працівнику апарату суду за час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, за час перебування у відпустках без збереження заробітної плати, за час навчання у навчальному закладі, установі, організації незалежно від форми власності, що має право надавати освітні послуги, зокрема за кордоном, для підвищення рівня професійної компетентності з відривом від виробництва.
6.14. Надання відпусток суддям оформлюється наказом голови суду, працівникам апарату суду - наказом керівника апарату суду.
6.15. Відкликання з щорічної основної та додаткової оплачуваних відпустки працівника апарату суду здійснюється за рішенням керівника апарату, яке приймається у формі відповідного наказу.
Стосовно прийнятого рішення про відкликання та необхідності виконання невідкладного завдання, служба управління персоналом, повідомляє працівника засобами телефонного та електронного зв’язку, а також поштового зв’язку.
6.16. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються керівництвом суду на кожен календарний рік не пізніше 15 грудня. Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників суду і можливості їх відпочинку. Графіки доводяться до відома всіх працівників суду.
7.1.За сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та за інші досягнення в роботі працівникам суду передбачаються форми матеріального та морального заохочення.
Моральною формою заохочення працівників апарату суду є:
7.2.Матеріальне заохочення працівникам апарату суду встановлюється у вигляді премій та проводиться керівником апарату суду відповідно до Положення про преміювання.
7.3.У трудовій книжці особи, яка відзначена заохочувальними відзнаками, робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу.
8.1.Порушення працівниками суду трудової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил внутрішнього службового розпорядку невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, є підставою для застосування до них дисциплінарних стягнень, передбачених Кодексом законів про працю України, Законом України "Про державну службу", іншими нормативно - правовими актами.
8.2.Працівникам апарату суду на яких накладено дисциплінарне стягнення не нараховується місячна (квартальна) премія, з місяця накладення такого стягнення, та до місяця зняття дисциплінарного стягнення, відповідно до Положення про преміювання.
8.3. Дисциплінарне провадження щодо суддів здійснюється відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
9.1.Службові приміщення використовуються за функціональним призначенням. Відповідальність за використання приміщень покладається на керівництво суду.
9.2.Вхід у приміщення суду здійснюється у такому порядку:
- для працівників суду - за службовими посвідченнями з 8 год. ранку;
- для фізичних осіб згідно з графіком роботи суду за пред'явленим документа, що посвідчує особу .
- вхід відвідувачів з великогабаритними речами (крім жіночих сумочок, барсеток, папок та портфелів) - обмежений. Ручний багаж великих розмірів, за винятком обладнання, що належить представникам преси, підлягає здачі на відповідальне зберігання у кімнату працівнику судової охорони /при наявності такої служби і кімнати/.
9.3.Технічний персонал допускається у приміщення перед початком робочого дня з 6.00 год. і після закінчення робочого дня до 21.00 год.
Х. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
10.1. В суді прийом громадян здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою КМУ від 14.04.1997 № 348. В приміщенні суду, а саме на дошці оголошень розміщений графік прийому громадян керівництвом суду.
ХI. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ ТРУДОВИХ СПОРІВ
11.1. Трудові спори, що виникають між працівником і керівництвом суду розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством.
ХІІ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ПОРУШЕННЯ
12.1.Контроль за виконанням Правил покладається на голову суду та керівника апарату.
12.2.Відповідальність за стан і дотримання перепускного режиму покладається на чергового працівника судової охорони (у разі наявності) та судового розпорядника.
12.3.Недотримання вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку суду є підставою для притягнення працівників суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
12.4.До громадян, які допускають порушення цих Правил, можуть бути застосовані такі заходи впливу:
12.5. Правила внутрішнього трудового розпорядку вивішуються у приміщенні суду на видному місці.
12.6.Ознайомлення працівників з Правилами внутрішнього трудового розпорядку проводиться під розпис.
Голова суду Дмитро САНАКОЄВ
Керівник апарату суду Ірина СЕМЕНЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО
Представник трудового колективу
Горохівського районного суду
Волинської області
_______________ 2022 року